Sukčiavimo tipai

Dažniausiai pasitaikantys nusikaltimai 

Atsiskaitymas internete: sukčiai nusiperka arba pavagia kitų asmenų mokėjimo kortelių numerius bei slaptažodžius bei, juos naudoja pirkdami internetu, o taip pat nuimdami pinigus nuos sąskaitos.

Pinigų išgryninimas: nusikaltėliai naudoja suklastotus mokėjimo kortelių duomenis, įrašytus į vadinamąjį "baltą plastiką" bei taip išgrynina pinigus iš bankomatų.

Mokėjimo kortelių duomenų vagystės: prie bankomato nusikaltėliai nelegaliai prijungia įrenginius, kurie nuskaito svetimų mokėjimo kortelių duomenis. Gavę šiuos duomenis, sukčiai su jais atlieka neteisėtus sandorius internetu.

Telefoninis sukčiavimas: nusikaltėliai prisistato pvz. darbdaviu, valstybinių institucijų atstovu ir išvilioja prisijungimo prie banko sąskaitos duomenis.

Didelė dalis nusikaltimų padaroma dėl pačių mokėjimo kortelių savininkų neatsakingo elgesio su asmens duomenimis: PIN kodai saugomi kartu su kortele vienoje piniginėje, kortele leidžia naudotis kitiems asmenims, neužblokuoja kodo vagystės atveju, atvirai siunčia PIN kodą el. paštu arba trumpaisiais pranešimais (SMS) ir pan.

Bene daugiausia nusikalstamų veikų atsiskaitant negrynaisiais pinigais yra padaromos internete. Daugiau apie tai:

Sukčiavimas naudojantis banko paslaugomis

Sukčiavimas elektroniniais pinigais

 


Informacijos šaltinis - www.vartotojai.lt

 


Spausdinti
Dalintis e.paštu
Siuntimas e. paštu
* - privalomi laukeliai
UŽSISAKYKITE „PINIGŲ BITĖS“ NAUJIENLAIŠKĮ