Kredito istorija

Asmeninė kredito istorija – informacija apie fizinio asmens prisiimtus finansinius įsipareigojimus ir jų vykdymą per pastaruosius dešimt metų. Ją turi visi Lietuvos gyventojai nuo 18 metų. Kredito istorijoje kaupiami tiek teigiami, tiek neigiami faktai apie gyventojų finansinius įsipareigojimus. Visi įrašai asmens kredito istorijoje lieka ilgam: net grąžinus visas skolas ir sumokėjus delspinigius, kredito istorija saugoma dar 10 metų, nes yra susieta ne su žmogumi, o su jo turimais kreditais ar juos suteikusia finansų institucija.

 

Pasitikrinkite savo kredito istoriją!

 

Tvarkinga kredito istorija yra naudinga kiekvienam asmeniui, nes ji gali nulemti mažesnes paskolų palūkanas, lankstesnius reikalavimus užstatui ar paskolos grąžinimo terminus mažesnę pradinę įmoką, didesnį kredito limitą įsigyjant kredito kortelę, galimybę sudaryti ilgalaikes sutartis su telekomunikacijų bendrovėmis dėl paslaugų, telefono, kompiuterio ar kitos įrangos. Bloga kredito istorija gali apsunkinti galimybes gauti kreditą ar prekes ir paslaugas išsimokėtinai. 

Su savo kredito istorija galite nemokamai susipažinti prisijungę prie Lietuvos banko Paskolų rizikos duomenų bazės (PRDB), kuriai duomenis apie paskolos gavėjus (fizinius ir juridinius asmenis) ir jiems suteiktas paskolas teikia Lietuvoje įregistruoti bankai (kartu jie teikia ir savo kontroliuojamų įmonių (lizingo bendrovių) duomenis), taip pat užsienio bankų filialai, Centrinė kredito unija, kredito unijos. Tokių duomenų neteikia greitųjų vartojimo kreditų davėjai.

Su savo duomenimis, esančiais PRDB, gali susipažinti tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Tokie duomenys teikiami jiems, o duomenys apie paskolų gavėjus, kurie pageidauja skolintis, – kredito įstaigoms. Duomenys teikiami apie esamus finansinius įsipareigojimus, apie buvusius finansinius įsipareigojimus, apie pripažinimą neįvykdančiu įsipareigojimų arba vėl vykdančiu įsipareigojimus, apie duomenų gavėjus, kuriems buvo pateikta informacija apie asmenį per paskutinius dvejus metus.

 

 

Spausdinti
Dalintis e.paštu
Siuntimas e. paštu
* - privalomi laukeliai
UŽSISAKYKITE „PINIGŲ BITĖS“ NAUJIENLAIŠKĮ